08.02.2015 19:30

vs

HC Vraníci Slatiňany - HC Tookani Kobylisy 2:1

Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0

Branky: 17. Podval V. (Mrázek J.)., 30. Novák P. (Harsa J.), 40. Jochec (Karlík)

Vyloučení: 4:1 Využití: 0:0 Diváci: 2

HC Vraníci Slatiňany: Čejka, Karlík, Harsa M., Opavský, Bohuněk P., Rubič, Novák P., Šotta, Harsa J., Jochec, Peřina, Novák V., Douša, Kubeš

HC Tookani Kobylisy: Přeučil, Vošahlík P., Podval J., Vlasatý J., Podval V., Vlasatý P., Skružný, Cambal, Herold, Mrázek

Reportáž:

Hosté z Prahy přijeli v neúplné, ale velmi silné sestavě, aby zabojovali o první body v nadstavbě B skupiny. Utkání začalo ve svižnějším tempu, kdy se domácí mužstvo snažilo co nejdříve skórovat. Záhy ale začali diktovat tempo hry Tookani, což se projevilo prvním vyloučením domácího obránce. V tu chvíli obrana domácích začala dávat vyniknout stále více strážci domácí "svatyně" Čejkovi, který se rozchytal do výkonů, kterými uváděl soupeře místy do bezradného zoufalství. Tak se stalo, že nabídnutou početní výhodu hosté v gól nepřetavili. V poslední sekundě úvodní třetiny však pražané ten malý černý nesmysl za brankovou čáru dostali (slatiňanští už se asi jeli s předstihem občerstvit na střídačku), když byli najednou dva Tookani nikým neobtěžováni sami před Čájou. Rozhodčí však gól neuznali pro nedovolený způsob jeho dosažení, čímž si vysloužili společnost modrobílých dresů téměř na celou přestávku k přátelskému rozhovoru.

Zdravě namotivovaní hosté odpověděli sportovně už dvě minuty po začátku druhé třetiny, tentokrát regulérním gólem Vojty Podvala, nejproduktivnějšího hráče z pražského týmu. Zatímco brankář domácích tahal puk z branky, tahali domácí stále více jakoby nohy z ledu. To vedlo ke dvěma dalším vyloučením z řad domácích - opět nepotrestaných. Vraníky nakonec uklidnil až gólem "do šatny" 15 sekund před závěrem střední části Petr Novák. Obkroužil branku Přeučila a zavěsil pod "víko" - 1:1.

V závěrečném dějství opět hosté většinou trpělivě tvořili hru, kterou domácí jen s obdivem sledovali a posléze pouze s obtížemi narušovali výpady některých hokejově nadměrně vyspělých borců. Už se pomalu schylovalo k "plichtě", když tu z nenápadné pološance po krkolomném přechodu do útočné třetiny vyslal Jochec plíživou střelou gumového vetřelce do hnízda Tookanů - 2:1. Těžko něco brankáři vyčítat po několika skvělých zákrocích, že skrze obránce neviděl. Přesto byl "za trest" z brány odvolán, ale ani při kratičké power play se hosté dalšího gólu nedočkali.

Velmi dobrý výkon předvedli rozhodčí, kteří odvedli zápas v duchu Fair Play. Po zápase byl vyhlášen první hvězdou utkání brankář Vraníků Čejka, druhou hvězdou pak jediný fanoušek domácích P. Brinda, protože fandil za dva.

-joc-

Zilvaru na úvod předkola zcela zvlhnul střelecký prach, Vraníkům tak stačili dva zásahy k výhře.

05.02.2015 21:22

vs

HC Zilvar Rychnov n/Kn - HC Vraníci Slatiňany 0:2

Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2

Branky: 30. Novák P., 31. Opavský (Jochec),

Vyloučení: 1:5 Využití: 0:0 Diváci: 15

HC Zilvar Rychnov: Trejtnar, Barabáš J, Dostálek, Barabáš O, Kareš, Barabáš V, Vencl, Krupička R, Kafuněk, Krupička D, Stejskal, Beran, Křehlík, Švarc, Novotný, Hanyk, Dohnálek,

HC Vraníci Slatiňany: Čejka, Karlík, Harsa M, Bohuněk J, Pavliš, Bohuněk P, Opavský, Novák P, Harsa J, Šotta , Douša, Jochec, Kubeš

Reportáž:

V pozdních nedělních hodinách se odehrál zápas mezi rychnovským Zilvarem a Vraníky ze Slatiňan. První třetina byla tedy ve znamení rychlé, ale také dosti chaotické hry, s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Nebylo se tedy čemu divit, že první třetina skončila bez branek. Ve stejném duchu pokračovala i třetina druhá, avšak začali se přiostřovat osobní souboje. Celé druhé dějství bylo o tom, které mužstvo udělá první chybu. Rychnovští se těžko dostávali přes dobře organizovanou obranu Vraníků a když už se k nějaké koncovce dopracovali, proti byl golman Čejka. To Vraníci měli střeleckých pokusů více, ale v druhém brankovišti zase čaroval domácí Pavel Trejtnar. Když už pomalu pohledy diváků směřovali ke světelné tabuli, odpočítávajíce poslední vteřiny druhé třetiny, přišel nečekaný šok. Čtrnáct vteřin před zazněním sirény, si objel celé obranné pásmo nikým neatakovaný Petr Novák, aby zakončil za bezmocného Trejtnara, který přes skrumáž hráčů nemohl nic vidět. Po přestávce plné motivujících pokynů začala poslední třetina, ale bohužel tam, kde skončila ta předchozí. Hned první střídání si po nacvičeném signálu skvěle vyměnili puk Jochec s Opavským, který z velkého úhlu nečekaně zakončil, k neradosi domácích opět za branovou čáru. Domácí rozladění svým výkonem a špatně předvedenou hrou, zařadili vyšší rychlostní stupeň, který alespoň vyústil k několika faulům Vraníků. Ale když se nedaří, tak opravdu všechno. Domácí se snažili tlačit, v jednu chvíli hráli i přesilovku pět na tři, ale bohužel bez výsledku. Stejně jako v minulém zápase s Poličkou, dotahovat skóre na konci zápasu nestačí. I přes dobrý výkon, domácí uznali že si výhru nezasloužili. Jak by také mohli, když nebyli schopni vstřelit za celých 45 minut jedinou branku.

Třetiny: 1:2, 2:3, 2:6

Branky: 6. Vošahlík P. (Herold P.), 18. Herold P. (Beneš J.) – 4. Šeňa (Línek), 6. Kolář (Macků), 30. Pilař (Šeňa), 32. Línek (Pilař), 44. Krátký Martin, 44. Kolář (Krátký Martin)

Vyloučení: 3:2 Využití: 0:0 Diváci: 3

HC Tookani Kobylisy:

Přeučil J. – Podval V., Podval J., Vlasatý P., Herold P., Daniel A., Beneš J., Švehlík J., Vošahlík D., Vošahlík P.

HC Piksla Pardubice:

Kouba V. – Deml M., Dospěl J., Kolář M., Krátký Martin, Línek D., Macků D., Krátký Miloš, Pilař J., Sedlák P., Šeňa R., Peterka F.

Reportáž:

V pozdních nedělních hodinách se odehrál zápas mezi Pardubickou Pikslou a Pražskými Tookany. Protože Piksla již měla jistý postup do skupiny A a naopak Tookani již postoupit v základní části nemohli, šlo o takové přátelské vzájemné utkání. Šli jsme si zahrát. Zápas byl odložen ze soboty pro nízkou obsazenost hráčů Piksly na neděli.

Přesto se zápas hrál ve vysokém tempu, obě mužstva se chtěla vytáhnout a ukázat svoje síly. Hned v počátku zaspala obrana Tookanů a nechala clonícího hráče před vlastním brankářem, jehož zásluhou pak Šena vstřelil od modré "snadný" gól. Naštěstí to Tookany vyburcovalo k velkému tlaku, jehož vyústěním byl pak vyrovnávací gól Pavla Vošahlíka, který po pěkné střele Petra Herolda s odraženým pukem objel bránu a zpoza brány pak zasunul puk s přispěním obránce Piksly za záda golmana Kouby, který po celý zápas předvedl nádherný výkon, jímž srážel ambice Tookanů na zem.

Piksla ovšem ihned odpověděla rychlým gólem Koláře a opět se tak ujala jednogólového vedení. Tento stav pak vydržel až do 18 minuty, kdy Tookani předvedli pěknou kombinaci a Petr Herold vstřelil vyrovnávací gól po krásné nahrávce Honzy Beneše. Vše nasvědčovalo tomu, že zápas bude vrcholit dramatickým závěrem. Před konce třetí třeiny však Piksla vstřelila "do šaten" další gól a opět se ujala vedení.

Ve třetí třetině Tookani hodně odevřeli hru a snažili se stůj co stůj vstřelit vyrovnávací gól, za což je potrestal ve 2. minutě třetí třetiny Línek. To Tookany položilo a jakoby úplně přestali hrát a bránit pronikající hráče Piksly do jejich území. Naštěstí Tookany dlouho držel skvělým výkonem jejich brankář Jirka Přeučil. Ale ani to nestačilo a tak Piksla dvě rychlýmy góly rozhodli zápas ve 44. minutě, který tak skončil jednoznačným výsledkem, ačkoliv průběh prvních dvou třetin tomu rozhodně neodpovídal.