Poličce se zdařila odplata za loňské finále.

10.03.2015 20:58

VS

HC PIKSLA Pardubice - BK ŘKF Polička  1:3

Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1

Branky: 8. Šafář D. (Šafář V.), 11. Lorenc T. (Vraspír M.), 37. Šafář V. (Šafář D.) - 24. Krátký Martin (Merta T.),

Vyloučení: 5:1 Využití: V oslabení: Diváci: 60

HC PIKSLA Pardubice: Kouba V. - Dospěl J., Deml M., Šena R.,Merta T,  Kolář M., Krátký Martin, Krátký Miloš, Línek D., Macků D., Sedlák P.,

Vávra M., Pilař J., Dračinský P.

BK ŘKF Polička: Břenek M. - Břenek T., Čípek P., Grubhoffer S., Vraspír M. - Dvořák P., Dvořáček J., Lorenc T., Schaffer P.,

Šimon P., Vraspír J., Tauer J., Kalvoda J., Plecháček Š., Šafář V.

Reportáž:

V sobotu 7.3. v 18. hodin v malé hale pardubické ČEZ-arény se nehrálo o nic méně, než o postup do finále KAHL. Nastoupili proti sobě, shodou okolností, účastníci loňského finále Piksla Pardubice a ŘKF Polička.

První třetina vyzněla lépe pro hosty. Jak herně, tak vývojem skóre. První gól padl do pardubické brány v 8. minutě po bratrské spolupráci Václava a Davida Šafářových. Prvně jmenovaný nahrával, druhý střílel. V 11. minutě to bylo již 2:0. To puk za Koubu procedil Tomáš Lorenc a tímto poměrem skončila

první třetina.

Po změně stran převzala iniciativu Piksla a výsledkem byl kontaktní gól na 2:1, který vstřelil Martin Krátký po přihrávce od Tomáše Merty. V těchto chvílích to byla opravdová bitva o každou píď ledu a rozhodčí museli trestat za některé zákroky, které překročily rámec pravidel. Nejprve hráli přesilovku domácí, potom hosté a v 34. minutě dokonce dvojnásobnou, ale ani tehdy se skóre nezměnilo.

Branka padla až když byly oba týmy v plném počtu. Opět úřadovala bratrská dvojice Šafářových, tentokrát si role vyměnily. Střílel Václav, přihrával David.

I přes velkou snahu Pardubických se již stav nezměnil a finále v Rychnově nad Kněžnou si po roce zopakuje Poličská ŘEDKEF, na Pikslu čeká boj o bronz.

-sep-

Ve čtvrtek obvykle vyhrávají Klofani.

28.02.2015 21:29

VS

HC Piksla Pardubice - HC Klofani  1:4

Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1

Branky: 8. Pilař  (Vávra) - 4. Hobza, 17. Korbel, 19. Pavlík (Svačinka), 40. Vitáček P. ( Korbel).

Vyloučení: 1:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváků: 15

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4

HC Piksla: Kouba - Deml, Dospěl, Šena,Sedlák Luboš - Pilař, Vávra, Forbelský, Macků, Krátký Miloš, Peterka, Sedlák Pavel, Merta, Dračínský.

HC Klofani: Němeček - Hobza, Chvojka, Slezák Lubor, Slezák Daniel - Svačinka,Švejda, Ptáček - Pavlík, Polanský, Vtípil - Pejchal, Korbel, Vitáček P.- Pivokonský.

Reportáž:

V termínu pravidelného společného tréninku se odehrálo utkání které mohlo hodně napovědět o složení semifinálových dvojic.

V bráně Chrudimi nastoupil premierově René Němeček. Oba týmy se musely též vypořádat s širokou marodkou.

Utkání začalo ve svižném tempu a útoky se valily střídavě na obě brány. Ve třetí minutě si Šena počínal nedovoleně, když krosčekoval Pejchala a rozhodčí to ocenili dvouminutovým trestem. Z trestné lavice ho vysvobodil Hobza, jehož střela od modré čáry prošla houfem hráčů před bránou

a skončila v síti.

Hosté se z vedení radovali pouze tři minuty. O vyrovnání se postaral Pilař po přihrávce od Vávry. Do konce první třetiny se skóre již nezměnilo.

Úvod druhého dějství vyšel lépe hostům, časomíra neukrojila ještě ani dvě minuty a červení opět vedli. Po chybě pardubických obránců ujel

Korbel a nedal Koubovi šanci. O dvě minuty později přetavil přihrávku od Svačinky ve třetí gól Pavlík. Následně měla Piksla možnost tří přesilových

her, půl minuty hráli dokonce pět na tři, ale ke změně stavu to nevedlo. Konečnou podobu výsledku dal ve čtyřicáté minutě Pavel Vitáček.

Utkání tak skončilo 1:4 a jako na většině čtvrtečních tréninků vyhráli Chrudimští.  Klofani tak rázně vykročili k prvnímu místu v nadstavbové části, a vstříc svému oblíbenému soupeři z Hradce Králové.

-sep-

Klofani si poradili s Poličkou a rozuzlili tak složení semifinálových dvojic

28.02.2015 17:46

VS

HC Klofani - BK ŘKF Polička 4:2

Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1

Branky: 24. Ptáček (Polanský), 28. Vitáček L. (Polanský), 35. Ptáček (Vitáček L.), 39. Ptáček (Vitáček L.) - 4. Lorenc (Šafář D.), 39. Šafář D. (Šafář V.)

Vyloučení: 2:2, Bez využití, V oslabení: 0:0, Diváci: 60

HC Klofani: Kočí - Slezák L., Slezák D., Hobza, Chvojka - Pivokonský, Svačinka, Pavlík - Vtípil, Korbel, Vitáček P. - Vitáček L., Polanský, Ptáček

BK ŘKF Polička: Dalík J. - Čípek, Grubhoffer, Král, Vraspír M. - Dvořáček, Dvořák, Lorenc, Šafář D., Šafář V., Šimon, Tauer, Vraspír, Břenek M.

Reportáž:

Poslední utkání nadstavby mohli vidět fanoušci v sobotu 28. února na zimním stadionu v Chrudimi. V napínavém utkání, které nabídlo divákům hezkou podívanou, se střetly týmy Klofanů a BK ŘKF Polička. Klofani po čtvrteční nečekané výhře s Pikslou Pardubice vstupovali do zápasu s vědomím, že i jednobranková prohra zajistí prvenství v nadstavbové části.

Na vítěze měl však čekat nepříjemný sok, hradecká Salaš, která si vybojovala postup ze skupiny B a jako by se žádnému z lídrů letošního ročníku nechtělo postavit se právě tomuto soupeři. Tomuto faktu odpovídal i začátek střetnutí. Jak poznamenal delegát dnešního utkání, Pavel Sedlák, nebylo jasné, jestli chtějí domácí vyhrát, nebo prohrát.

Z první branky se tak radovali hosté, kteří svým dobrým pohybem dělali domácímu výběru velké starosti. Ve čtvrté minutě se do puku opřel Lorenc a Polička se mohla poprvé radovat - 0:1. Po obdržené brance se však domácí paradoxně vzpamatovali a postupně vyrovnali hru.

V polovině druhé třetiny započal své galapředstavení Roman Ptáček, který si vzal k srdci pokyny trenéra Wawrzacze o četnosti střelby, a po krátké kličce poslal přes obránce nechytatelnou střelu zápěstím - 1:1. Ve 28. minutě Klofani otočili vývoj zápasu. Na 2:1 zvýšil Lukáš Vitáček a domácí tribuny očividně ožily. Druhá třetina přinesla také všechna vyloučení, která značně rozkouskovala hru. Především vyloučení Lubora Slezáka, který si za protesty navíc vysloužil desetiminutový osobní trest, zamotalo hlavu domácímu trenéru, který musel sáhnout k potřebným změnám ve složení obrany.

Deset minut před koncem utkání opět úřadovala třetí formace, která se postarala o všechny branky domácích. Po přihrávce Lukáše Vitáčka se před brankou nejlépe zorientoval znovu Ptáček a zvýšil na 3:1. Euforii Klofanů sice po necelých třech minutách zchladil David Šafář - 3:2, ale zdaleka ještě nebyl konec brankového přídělu. Svou střeleckou formu přetavil v hattrick dalekonosnou dělovkou Ptáček a vysloužil si tak bouřlivé ovace spoluhráčů i fanoušků - 4:2.

Závěr střetnutí si domácí dokázali pohlídat a svým vítězstvím definitivně rozptýlili spekulace o tom, že by se snad vypuštěním zápasů chtěli vyhnout obávanému soupeři z Hradce Králové. Již teď srdečně zveme na semifinále HC Klofani - HC Salaš Hradec Králové, které se odehraje v neděli 15. března 2015 od 11:15 na zimním stadionu v Chrudimi.