Reportáže z utkání

Hradec porazil po tuhém boji Rychnov 3:2 a utká se o postup do play-off se Slatiňany

20.02.2015 12:15

VS

HC Salaš Hradec Králové - HC ZILVAR Rychnov nad Kněžnou  3:2

Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1

Branky: 1. Pérko (Hladký Jan), 3. Valla (Pérko), 28. Bambula – 6. Barabáš J., 38. Barabáš J. (Krupička R.)

Vyloučení: 5:4 Využití: 0:0 V oslabení: 1:1 Diváci: 20

HC Salaš Hradec Králové:

Novák P. – Zástěra, Stejskal,Sodomka, Zavřel, Hladký Jiří, Bambula, Hladký Jan, Pérko, Valla, Maťátko, Halamka,Trenz

ŘKF Polička:

Trejtnar - Dohnálek, Stejskal, Hanyk, Barabáš V., Krupička R., Novotný, Dostálek, Barabáš J., Barabáš O., Kafuňek, Kozák, Beran, Krupička D., Vencl, Křehlík

Reportáž:

Uplynulý víkend přinesl souboj hradecké Salaše s rychnovským Zilvary, kde se bojovalo o lákavou možnost play-off. Oba celky potřebovaly vyhrát a k vidění byl duel plný vysokého nasazení. V něm se radovali Hradečtí díky výbornému vstupu do zápasu, kdy po dvou minutách hry vedli 2:0. Ti nakonec toto bouřlivé utkání nakonec dotáhli do vítězného konce.

Jak již bylo řečeno, úvod zápasu patřil jednoznačně domácím, kteří skórovali díky Pérkovi již v 46 vteřině zápasu - 1:0. A nebylo to vše, o minutu později vyzval Pérko ke skórování Vallu a Salaš vedla 2:0! Rychnov srovnal krok poměrně brzy. Maťátko zastavil v 6. minutě nedovoleně Jindru Barabáše, který z nařízeného trestného střílení nekompromisně zavěsil puk do domácí sítě a snížil na rozdíl jedné branky - 2:1. V první třetině se dalšího gólu dožadovala Salaš, nicméně gól nebyl z důvodu posunuté branky uznán. Závěr třetiny se nesl v nervózním duchu, za hrubost byli vyloučeni současně 2 hráči domácích i hostů a rozhodčí k údivu všech nařídil hru 3 na 3.

Druhá třetina byla ve znamení tuhého boje, Rychnov cítil šanci a k vidění byly šance na obou stranách. Těsně před koncem dostal Rychnov výhodu po vyloučení Trenze, nicméně díky skvělému brejku Bambuly se Salaš ujala dvoubrankového vedení – 3:1. Kontroverzní výroky rozhodčího pokračovaly a následně putoval za katr domácí Halamka. Domácím se však podařilo náskok do přestávky udržet.

V závěrečném dějství Rychnov vše vsadil na útočnou notu a bušil do trpělivé obrany Salaše. Ta kapitulovala v nejméně vhodnou dobu a to sice při své vlastní přesilovce. Po přihrávce za obranu a následném nájezdu rychnovský Jindra Barabáš vstřelil kontaktní gól - 3:2. Posledních sedm minut zápasu rozhodně neodpovídalo valentýnskému podvečeru a na ledě se přijiskřilo. Rychnov se odhodlal i k power-play, ale recept na skvělého Nováka v brance nenašel. V samotném závěru mohli domácí díky brejku rozhodnout, branka však nepadla ani z následného protiútoku Rychnova. Domácí tak konec zápasu zvládli a mohli se po zásluze radovat z důležitého vítězství.

Třetiny:    1:4, 0:0, 1:2

Branky:    13. Šimon P. (Šafář V.), 37. Vraspír J. (Schaffer P.) -  1. Macků D.(Sedlák L.), 2. Macků D. (Kolář M.), 12. Kolář M. (Línek D.), 14. Krátký Martin (Forbelský A.), 32. Krátký Miloš (Krátký Martin), 38. Macků D. (Kolář M.)

Vyloučení: 2:2     Diváci: 20

BK ŘKF Polička: Dalík J. - Baláš J., Čípek P., Grubhoffer S., Vraspír M. - Dvořák P., Dvořáček J., Lorenc T., Schaffer M., Schaffer P., Šafář V., Šimon P., Vraspír J., Tauer J.

HC PIKSLA Pardubice: Kouba V. - Dospěl J., Forbelský A., Kolář M., Krátký Martin, Krátký Miloš, Línek D., Macků D., Merta T., Sedlák L., Sedlák P., Peterka F., Vávra M.

Reportáž:

Netradičně ve čtvrtek se konalo první utkání nadstavbové části KAHL, skupiny A. O lepší výchozí pozici pro semifinále se utkali zakládájící týmy KAHL a poslední finalisté BK ŘKF Polička a PIKSLA Pardubice. Pro domácí jsou hosté z města perníku a Parama přijatelný soupeř, na kterého si vždy věří a se kterým zpravidla prohrajou. Se sebedůvěrou tomu nebylo jinak ani tentokrát, ale pojďme popořadě.

Domácí postavili tři útočné formace a dvě obranné dvojice, premiéru v brance si odbyl Pepa Dalík, přeškolený útočník, sportovec tělem i duší a hlavně nejlepší brankář KAHL pro sezonu 2016/17. Hned zahajovací formace tedy chtěla ověřit platnost rčení: “nové koště dobře mete”. Záměrně tedy nechala hostujícího útočníka Macků svést souboj tváří v tvář s gólmanem Dalíkem a tomu nezbylo, než zaokrouhlit svojí neprůstřelnost v KAHL na 16 sekund – 0:1. Domácím se však svého maskovaného fantoma zželelo a tak už za minutu a čtvrt nechali souboj obou mužů opakovat – 0:2. Domácím začalo být jasné, že i defenziva má v hokeji opodstatnění a na dlouhých 10 minut uzamkli svoje obrané pásmo. Klíč našel až hostující Kolář a ukázal, že nenosí slavné hokejové jméno jen tak - 0:3. V tu chvíli domácí gólman hledal očima na tribuně stojícího brankářského kolegu M. Břenka, tomu se však za takto bránícím mužstvem chytat taky nechtělo. Ředkef však útočné pásmo navštěvovala nezřídka a pojednom závaru musel lovit z brány puk i brankář Kouba. Síť po dlouhé rekonvalescenci rozvlnil Pavel Šimon – 1:3. Tříbrankové vedení však hostům vrátil 2 minuty před koncem Martin Krátký  - 1:4.

Z hlediska výsledku si tak domácí odbyli svoji nejhorší třetinu v tomto ročníku a několik fanoušků s kalkulačkami se dalo do počítání o kolik bude muset ředkef porazit Klofany aby hrála semifinále doma. Domácí hráči naopak s prázdným výrazem v očích vzpomínali na Zdendu Krále, který by takový průvan v obraně jistě nedopustil. Ten však musel pro tentokrát vyměnit hokejku za kombajn a svádět nelítostný boj o zrno kdesi na zasněžených pláních východní fronty. Druhá třetina byla přecejen vyrovnanější, dalo by se říci, že domácí hráli před Koubovou brankou velmi často, ale jejich snaha byla jalová. Ke změně skóre ve druhé třetině nevedly ani početní výhody na obou stranách. Poličským se podařilo ve druhé třetině pardubický brankostroj zastavit. Pepa Dalík navázal na skvělý výkon z přátelského zápasu z předchozího dne a mohl si připsat zasloužený shootout alespoň v rámci druhé třetiny.

Po brankovém postu ve druhé třetině navázal na hody v té první Miloš Krátký a Piksla vedla opět vice než pohodovým rozdílem – 1:5. Domácím divákům se mohla líbit alespoň akce dva na jednoho z 37. minuty. Ostrostřelec P. Schaffer sice ještě zkušeného Koubu nepřekonal, ale kam s odraženým toušem dobře věděl J. Vraspír – 2:5. Poslední slovo ale patřilo opět hostům z Polabí. V 38. minutě nic nedbal D. Macků, že má kořeny na poličsku a završil svůj hattrick -2:6 . Asi dvacet promrzlých fanoušků sice chtělo zasypat led čepicemi, nakonec však od záměru upustili, pokrývka hlavy je v Poličce potřeba nezřídka do půlky června.

Zaslouženou výhru Piksly šly oba mančafty projednat na poličskou faru, kde je čekalo pohoštění v podobě dvou bas poličského jedenáctistupňového a obligátních párečků. Na závěr si soupři popřáli hodně štěstí do dalších bojů a zaznělo tradiční: “Sejdeme se ve finale!”

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2

Branky: 13. Cambal M. (Vošahlík P.) - 17. Pérko (Bambula), 35. Sodomka (Pérko), 45. Říčař (Trenz)

Vyloučení: 3:6 Využití: 0:0 Diváci: 3

HC Tookani Kobylisy: Přeučil Jiří, Vošahlík Pavel, Podval Jiří, Vlasatý Jan, Podval Vojtěch, Vlasatý Pavel, Skružný Jakub, Cambal Michal, Herold Petr, Mrázek Jan, Vošahlík David, Švehlík Josef

HC Salaš Hradec Králové: Sodomka Jan, Halamka Petr, Říčař Radek, Hladký Jan, Zástěrka Petr, Pérko Radek, Bambula Marek, Hladký Jiří, Trenz Martin, Novák Petr, Stejskal Lubor

Reportáž:

Tookani z Prahy přivítali Salaš na "domácím" hřišti v Neratovicích. Pro domácí Tookany byl zápas poslední nadějí, jak si udržet alespoň teoretickou šanci na postup do finálové skupiny a možná i proto se tentokráte sešli v nebývalém počtu 11 hráčů do pole. Zápas začal ve vysokém tempu z obou stran. Bohužel pro domácí, hosté byli průbojnější, což bylo vidět především v osobních soubojích, které převážně vyhrávali a tím nedovolovali Tookanům založit šance.

Přesto se Tookanům v závěru první třetiny podařilo vstřelit první branku. Už to chvilku vypadalo, že by Tookani mohli své tažení za prvním vítězství v nadstavbové části dotáhnout do konce, ale jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Hradečtí totiž zařadili další bojový stupeň a hned v počátku prostřední třetiny vyrovnali. To už na Tookanech začínala být znát únava ze dvou po sobě odehraných zápasech, čehož Salaš zúročila dokonale ve třetí třetině, kdy dvěma góly Tookanům odskočila na koněčných 1:3 v její prospěch.