Hradecká Salaš nezvládla konec zápasu a remizovala s Poličkou 3:3

14.01.2015 23:17

VS

HC Salaš Hradec Králové - ŘKF Polička 3:3

Třetiny: 0:1, 2:0, 1:2

Branky: 18. Adámek (Hladký Jan), 24. Valla (Bambula), 36. Pérko – 12. Kalvoda (Dvořáček), 44. Schaffer P. (Vraspír J.), 45. Schaffer P. (Lorenc)

Vyloučení: 2:5 Využití: 1:0 Diváci: 15

HC Salaš Hradec Králové:

Novák P. – Zástěra, Knajfl, Novák J., Stejskal – Sodomka, Hladký Jan, Adámek, Pérko, Bambula, Trenz, Valla, Chovanec

ŘKF Polička:

Břenek (Dalík) – Baláš, Čípek, Grubhoffer, Vraspír M. – Dvořák, Dvořáček, Lorenc, Kalvoda, Schaffer M., Schaffer P., Šafář, Vraspír J., Šafář D.

Reportáž:

O víkendu se na zimním stadionu v Hlinsku rozhodovalo o postupu do nadstavbové skupiny A, která zaručuje přítomnost v letošním play-off. Hradečtí k přímému postupu potřebovali zvítězit a ještě minutu a půl před koncem zápasu vedli 3:1, nicméně nepoučitelnost z minulých zápasů a nepochopitelný kolaps v závěru vedly k tomu, že zápas skončil nakonec remízou. O tu se postaral poličský Petr Schaffer, který vstřelil dvě branky.

Důležitost zápasu předznamenala vysoké nasazení obou týmů a k vidění bylo zajímavé střetnutí. První třetina začala tlakem Salaše, který však nakonec vyústil k vedoucí brance Poličky, kdy se střelou do horního růžku trefil Kalvoda – 0:1.

Trpělivá hra Salaše slavila úspěch ve druhé třetině. Její snaha byla korunována na konci dvojnásobné přesilovky, kdy skóre srovnal Adámek. O několik minut později předvedli povedenou akci Bambula s Vallou a druhý jmenovaný rozvlnil síť poličské branky – 2:1.

Do posledního dějství vstoupila opět lépe Salaš, kdy předvedl svůj důraz hradecký střelec Pérko a zvýšil tak vedení na 3:1. Hradečtí kontrolovali hru, k čemuž jim pomohla i přesilovka v samotném závěru a tlačili se do rychlých brejků. Několik minut před koncem byl při samostatném úniku faulován Valla a rozhodčímu nezbylo než odpískat trestné střílení. Valla si s přehledem položil hostujícího gólmana, ale v dobré pozici minul. To jakoby nakoplo Poličku k závěrečnému tlaku. Hradec se bránil, ale minutu a půl před koncem přece jen inkasoval. Před brankou se prosadil Petr Schaffer – 2:3. To ale nebylo vše. Polička se pustila do power play a 41 vteřin před sirénou se trefil kdo jiný než Petr Schaffer. Někteří hráči Hradce považovali vyhozený puk již ve středním pásmu, ale rozhodčí správně offside neodpískal - 3:3. Salaš se ještě pokusila o závěrečný útok, výsledkem byl ale pouze brejk Poličky a nechybělo mnoho, aby byl obrat dokonán.

Výsledek zápasu tak dal velké naděje ŘKF Polička k postupu do elitní skupiny KHL. Jelikož Polička měla ještě zápas k dobru, stačil jí bod z dalšího zápasu v Rychnově. Zde Polička nenechala nic náhodě a po vítězství 3:2 vyfoukla Salaši postupové místo. To hradečtí doplatili opět na nekoncentrovanost v závěru utkání a ačkoli v soutěži skončili na 4. místě, budou muset o poslední místo pro play-off bojovat v nadstavbové skupině B. Pořadí ze základní části se zde nezapočítává, takže všechny týmy v této skupině mají rovnocenné šance k postupu. První tři týmy v nadstavbové skupině A budou hrát o umístění a výhodu domácích zápasů v play-off.

- mat -

Polička si zajistila důležité body, rychnovští i přesto předvedli další z dobrých výkonů

14.01.2015 17:01

VS

HC Zilvar Rychnov n/Kn - HC Řkf Polička 2:3

Třetiny: 1:0, 1:2, 2:3

Branky: 10. Barabáš V. (Dostálek J.), 22. Grubhoffer, 27. Schaffer. (Vraspír), 18.Vlasatý P., 32. Barabáš J. (Barabáš O.), 32. Král (Schaffer)

Vyloučení: 5:2 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0 Diváků: 57

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3

HC Zilvar: Trejtnar - Barabáš J., Dostálek J., Barabáš O., Novotný M., Barabáš V., Krupička R., Křehlík M., Vencl F., Krupička R., , Beran S., Kafuněk T., Dohnálek P.,Kareš V., Hanyk R., Kozák J., Švarc J., Mlejnek L.,
HC Polička: Břenek M. - Dalík, Grubhoffer, Král, Břenek T., Vraspír M., Dvořák, Kalvoda, Dvořáček, Lorenc, Schaffer M, Schaffer P, Šafář D., Šafář V., Vraspír J.,

Reportáž:

Druhá neděle letošního roku, byla ve znamení posledního zápasu základní části KAHL pro rychnovský Zilvar. Vzhledem k tomu, že domácí již nemohli přímo postoupit do playoff, jednalo se pro ně spíše o exhibiční utkání na rozehrání, před předkolem playoff. Za to hostující Polička přijela se zcela jinými ambicemi a to jednoznačně zvítězit a zajistit si tak přímý postup mezi nejlepší trojici.Začátek zápasu přinesl naprosto ztrhující tempo na obou stranách, které vyústilo v úvodní branku zápasu, kterou vstřelili domácí, konkrétně obránce Vojtěch Barabáš, kterému nahrával Dostálek.

I přes velké šance na obou stranách se do konce první třetiny skóre nezměnilo a do druhého dějství tak Zilvaři nastoupili s jednobrankovým náskokem. Ten domácí drželi až do 22. minuty, kdy vstřelil vyrovnávací branku Grubhoffer.O pět minut později zakončil po asistenci Vraspíra Schaffer a Polička náhle otočila skóre ve svůj prospěch. Třetí třetinu se rychnovští rozhodli, zvrátit zápas ve svůj prospěch a jak si v přestávce řekli, tak se i stalo. Hned v prvním střídání udeřil nejlepší střelec soutěže Jindřich Barabáš, po přesné nahrávce jeho bratra Ondřeje. Stav 2:2 zajišťoval skvělou pozici a rozjezd do posledního dějštví, ale než si domácí stačili uvědomit že srovnali, už opět prohrávali o jednu branku. Hned v dalším střídání vrátil vedoucí skóre Král, nahrával mu Schaffer. Celou třetí třetinu se hrálo ve stejně rychlém tempu, jako v třetinách předcházejících. Díky tomu bylo vidět velké množství šancí a skvělých zákroků obou golmanů, kteří by jistě po zásluze dostali ocenění pro nejlepšího hráče svého týmu, kdyby se taková cena udělovala. Hlavně divákům se musela líbit závěrečná minuta, kdy Zilvaři ve hře bez brankáře prakticky zamknuli Poličku ve své třetině a snažili se do poslední chvíle vykřesat další branku. To se ovšem nepovedlo a po závěrečném hvizdu rozhodčího, upřeli všichni svoje pohledy na světelnou tabuli, kde svítilo nemilé skóre 2:3 pro hostující tým.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   -jad-

Klofani udrželi Vraníky na uzdě

13.01.2015 20:18

VS

HC Vraníci Slatiňany - HC Klofani 0:4

Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1

Branky: 12. Vitáček T., 19. Břeh J., 23. Korbel K. (Hobza M.). 32. Vitáček P. (Korbel K.)

Vyloučení: 1:1 Využití: 0:0 Diváci: 120

HC Vraníci Slatiňany: Čejka M. - Karlík J., Harsa M., Bohuněk J., Kučera A., Novák V., Pavliš J., Bohuněk P., Opavský M., Novák P., Rubič M., Dostál M., Šotta P.,Kubeš M., Jochec O., Douša M., Peřina J.

HC Klofani: Kočí R. -  Hobza M., Tlustoš D., Slezák L., Slezák D., Polanský P., Švejda A. – Pavlík L., Vtípil P., Břeh J., Vitáček P., Korbel K., Svačinka O., Pivokonský L.,Vitáček L., Vitáček T., Pejchal J.

Reportáž:

Tradičním dějištěm utkání mezi Vraníky a Klofany byl „náš“ chrudimský zimák. Kdo procházel kolem, mohl díky hlučné kulise zápasu nabýt dojmu, že probíhá utkání národního významu. A nebyl daleko od pravdy – derby Slatiňan a Chrudimi patří vždy k ozdobám hokeje. Nejinak tomu bylo i minulou neděli.

Oba týmy nastupovaly s vědomím, že vítězství zaručuje přímou jízdenku do play off a opak spoj s několika přestupy a nejistou návazností. Vraníci, motivovaní též touhou poprvé Klofany porazit, naskočili do utkání s obrovským elánem, který však vzal záhy za své. Martin Dostál při svém prvním střídání zkoušel přelstít chrudimskou obranu, ale osudovou se mu stal pád s fatálním následkem – zlomenina lýtkové kosti. V tu chvíli všichni Vraníci tak nějak automaticky vnímali, že se na ledě něco děje, ale všichni se soustředili na dění na lavičce. Svázanost se nakonec táhla celým utkáním a tak nebylo pro Klofany problémem přitáhnout uzdu a vrazit ostruhy do slabin.

Utkání probíhalo za bouření tribun velice svižně a první zápis učinil svým vyloučením chrudimský Polanský. Oslabení Klofany paradoxně dovedlo k prvnímu gólu, kdy téměř ihned po vypršení trestu neudržel nahození „horkého bramboru“ Tomášem Vitáčkem slatiňanský gólman Čejka – 12. minuta 0:1. Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Klofani prvním gólem pevně usazeni v sedle drželi vranické uzdy a střely bezpečně daleko od Kočího hájemství. Po jedné z kombinačních snah Slatiňan dochází v 19. minutě ke ztrátě puku a z brejku zvyšuje důrazný Břeh – 0:2. Čtyři minuty na to přetavuje Korbel ve třetí gól  spolupráci s Hobzou – 23. minuta 0:3. Skóre se nevyvíjelo pro slatiňanské vůbec dobře, ale mohlo být ještě hůř. V těchto chvílích stále držel slatiňanský kouzelník Čejka kurz Vraníků na přijatelné úrovni, kdy likvidoval spoustu šancí efektně hrajících chrudimáků. Ale svázání Vraníci se probíjeli před branku Klofanů velice těžko a kýženého úspěchu se nedočkali. Naopak v poslední třetině upravuje za spolupráce s Korbelem skóre Pavel Vitáček – 32. minuta 0:4. Tímto jednoznačným výsledkem utkání i skončilo. Klofani potvrdili svou účast v elitní trojici, na slatiňanské Vraníky čeká ruleta předkola.

Ještě jednou děkujeme všem divákům za fantastickou kulisu a přejeme Martinovi brzké uzdravení bez komplikací.